ובכן בכל שנה אנו נפגשים עם עסקים רבים אם לצרכי עזרה בגיוס אשראי ואם לטובת ליווי שוטף. המסקנה שלנו חד משמעית : רב העסקים מסתמכים על אינטואיציה בהערכת הביצועים ואינם לוקחים בחשבון את צרכי האשראי והצרכים התזרימים הנובעים מהתכניות ומהחלטות שהתקבלו.

עם זאת החשיבות של הערכה ותכנון פיננסי היא גדולה. זהו תהליך בסיסי בניהול כספים המתבצע תמיד בחברות להן מנהל כספים קבוע. בחברות קטנות יותר שבהן אין ניהול כספים מקצועי פנימי או חיצוני, אין הכוונה ולעתים קרובות גם אין הכרה בחשיבות הנושא .
ההשלכות מאי ביצוע בדיקה ותכנון הן בין פגיעה מיותרת ברווחיות העסק ובעיות תזרים לקריסה של ממש במקרים קיצוניים. החוויה תהיה "ריצה אחרי הזנב" עבודה בשיטת "כיבוי שריפות" מול הבנקים ותוצאות מאכזבות. אלו יכולות להימנע על ידי מעט השקעה בתכנון.
בכל תחילת שנה אנו עורכים עם לקוחותינו הקבועים תכנית לשנת העבודה החדשה המבוססת על ניתוח איכותי של תוצאות הפעילויות בשנה הקודמת והמטרות לשנה החדשה.

בשנה שעברה החלטנו להציע את תהליך לחברות המעוניינות בכך גם אם אינם מקבלות מאתנו שרותי ליווי פיננסי על בסיס קבוע. המטרה הייתה לאפשר לחברות נוספות לבצע תהליך חשוב ומועיל ללא התחייבות ארוכת טווח. על בסיס הניסיון החיובי והתובנות שרכשנו פתחנו שיטה לביצוע מהיר יעיל ואיכותי של התהליך והמתמקד בנקודות שיכולות להביא לשינוי אמיתי בעסק.
מעוניינים להתחיל את השנה ברגל ימין?
לקביעת פגישה בנושא תכנון שנתי צרו קשר בעמוד זה או :
09-9589530
office@greenpass.co.il
למי התכנון שנתי יכול להתאים?
תכנון שנתי הוא כלי מצוין לכל עסק . אך ככל שהעסק גדל בכמות הפעולות, המידע, העובדים, בהון הנדרש הצורך בניהול ותכנון הצד הפיננסי גדל
הצורך בתכנון אינו מייחד עסקים שאינם רווחיים . באופן אבסורדי דווקא עסקים החווים צמיחה ושיפור בתוצאות עשויים למצוא את עצמם במצוקה תזרימית. הסיבה לא תמיד מובנת על ידי העסק והבנקים ועשויה להביא לבלימת העסק ובהמשך אף להידרדרות בתוצאות.
מה כולל הפרוייקט?
‏א. ניתוח מדוקדק של תוצאות השנה אחרונה
‏ב. זיהוי נקודות חולשה והמלצות לשיפור
‏ג. בדיקה ועדכון (במידת הצורך) של התמחור הקיים
‏ד. בניית תקציב שנתי המבוסס על יעדים
‏ה. ניתוח ההשפעה הצפויה על התזרים
‏ו. הערכת צרכי אשראי הנדרשים ועריכת תכנית מימון מתאימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.