ליווי פיננסי

עסקים קטנים ובינוניים מתאפיינים בפער בין צד הניהול המסחרי והמקצועי של העסק והצד הפיננסי.

עסקים אלו בד"כ אינם מעסיקים מנהל כספים מקצועי מכיוון שהיקף הפעילות אינו מצדיק העסקה של מנהל כספים במשרה מלאה ופעולות בסיסיות החיוניות   אך פער זה מהווה מכשול מהותי בניהול העסק ובמקרים רבים מונע את הצלחתו.

מטרת שרותי הליווי הפיננסי של גרין פס לגשר על הפער על ידי מתן שרותי ניהול כספים במיקור חוץ בהיקף המתאים לגודלו של העסק, לצרכיו ובהלימה עם משאביו. במקרים רבים לאחר יישום השרות ההקלה מורגשת כבר לאחר מספר חודשים. ובעל העסק מסיר מעליו חלק גדול מההתעסקות בבעיות הכספיות ויכול להתמקד בצמיחת העסק ורווחתו האישית.

השיטה המיושמת על ידינו מבוססת על ניסיון העבודה עם לקוחותינו בעבר אשר הביאה לתוצאות מהירות וטובות תוך התחשבות ביכולת העסקים להכיל שינויים ואת שיטות העבודה.

בשלב הראשון, בתהליך האבחון אנו בודקים את הפרמטרים הפיננסיים אשר יזהו את הבעיות הספציפיות.
בשלב שני, אנו קובעים סדר עדיפויות עם בעל העסק ומתמקדים בפתרון הבעיות המרכזיות. ו
בשלב השלישי מטמיעים את תהליכי העבודה והכלים לייצוב הניהול הפיננסי לאורך זמן.

ליווי החברה בפעילותה הכספית תאפשר לבעל העסק או למנהל החברה להתפנות לניהול השוטף לקבלת החלטות ע"פ נתוני אמת, ולמקסם את המשאבים העומדים לרשותו לטובת הגשמת מטרות החברה.

מניסיוננו הרב, החברות והעסקים יבקשו סיוע בתחום הפיננסי בשלב מאוחר כאשר הבעיות התזרימיות בעסקים יגדלו, והבנקים ילחצו ובעלי העסקים יגלו כי הסיכון גובר. לעתים תהליך זה יחל אף בעקבות דרישה של הבנקים עצמם. בעקבות הגברת המודעות לנושא בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים פונים לליווי פיננסי בשלבים מוקדמים יותר על מנת להתמודד בצורה מיטבית בתקופות צמיחה ושפל.

בתהליך הליווי הפיננסי אנו מבצעים את אותן הפעולות המיושמות במחלקות הכספים של החברות הגדולות. פעולות אלו חשובות באותה המידה גם לעסקים הקטנים ואנו מיישמים אותן בהתאמה לסדרי הגודל ולצרכים הספציפיים לכל עסק.

פעולות אלו כוללות:

 • מעקב אחר תוצאות החברה – מעקב אחר התוצאות הפיננסיות ברמה חודשית.
 • ניהול תזרים שוטף ושנתי.
 • עריכת תקציב שנתי– תקציב שנתי מאפשר לחברה להבין את הצרכים הפיננסיים הנובעים מתכניות החברה . להתאים את התכניות ליכולות החברה ולמצוא מקורות כספיים מתאימים על מנת לשרתן.
 • בדיקת תקציב מול ביצוע – בדיקה שוטפת של התוצאות בפועל מול התחזית ועריכת התאמות.
 • עדכון תמחיר – חישוב נכון של עלויות המוצרים והשירותים ועדכונן. השוטף לאורך זמן.
 • הערכת הפרויקטים.
 • הגדרת צרכי האשראי וגיוסו.
 • התנהלות שוטפת מול הבנקים.

חבילות השירות:

 • שירותי מיקור חוץ מלאים.
 • ייעוץ שוטף – מיועד לעסקים קטנים אשר מבצעים את משימות הניהול הפיננסי בשוטף וזקוקים ליעוץ וגיבוי ביישום תכניותיהם.
 • פרויקט גיוס אשראי לעסק.

להתחיל את השנה ברגל ימין – פרויקט המתבצע בסוף השנה הקלנדרית ומטרתו לברר את תוצאות החברה בזמן אמת וייצר את התשתית הפיננסית הנדרשת ליישום מטרות החברה.

בכל תחילת שנה אנו עורכים עם לקוחותינו הקבועים תכנית לשנת העבודה החדשה המבוססת על ניתוח איכותי של תוצאות הפעילויות בשנה הקודמת והמטרות לשנה החדשה. 

השנה אנו מציעים את האפשרות לבנות תכנית עבודה גם לעסקים שאינם מקבלים שירות ליווי פיננסי קבוע, ללא התחייבות ארוכת טווח.

על בסיס הניסיון החיובי והתובנות שרכשנו פתחנו שיטה לביצוע מהיר יעיל ואיכותי של תהליך בניית תכנית עבודה שיכולה להביא לשינוי אמיתי בעסק.